Károlis diák nyerte a 100. aranyérmet az Európa-bajnokságon

Egyetemünk Állam- és Jogtudományi Karának levelezős hallgatója, Szabó Gabriella Tímea kajak párosban aranyérmes lett a spanyolországi Trasonában 2010. július 3-4-én megrendezett kajak-kenu Európa-bajnokságon. A szombaton megtartott 1000 m-es döntők során Szabó Gabriella és Csipes Tamara a sportág történetének 100. magyar Európa-bajnoki címét nyerte meg a női párosok között. Az 1000 méteres döntők során 1 arany, 2 ezüst és 1 bronzérmet szerzett a magyar válogatott.

A másnapi 500 m-es döntőkben a Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara és Benedek Dalma alkotta kajak négyes a második helyen végzett. A magyar csapat összesen 13 dobogós helyezést, 6 arany, 5 ezüst- és 2 bronzérmet szerzett. Az eredményekhez szívből gratulálunk.