Kendall munkáit a statisztikákkal foglalkozók elsősorban a rangkorrelációs együtthatók kapcsán ismerik [Kendall, 1938]. Ezen korrelációs együtthatók képletének, formulájának, alkalmazásának szinte bárhol utána lehet nézni.
Azonban az életrajzban is említett statisztikai tesztek bizonyos szempontból érdekesek lehetnek – már csak ötletességük miatt is.
A frekvencia-teszt egy khi-négyzet statisztika segítségével (eloszlásvizsgálatra alkalmazva) azt vizsgálja, hogy egy véletlennek mondott sorozatban a különböző karakterek az elméleti gyakoriságok környékén mozognak-e?
A második teszt, melyet Kendall-ék dolgoztak ki, az úgynevezett széria-teszt (sorozat-próba), ahol előre meghatározott karakter-sorozatok eloszlását vizsgálják – például 01-12-13, vagy 012-011-, stb. 2-3-4, vagy tetszőleges hosszú karakter-sorozatokat definiálva.
A póker-teszt egyfajta frekvencia-teszt, melyben nem egy-egy karakter, hanem 5-ös sorozatok (de nem feltétlenül adott sorrendű) karakterek tesztjét végezhetjük el.
A gap-teszt lényege, hogy egyes karakterek közötti rések, szakadékok (egymás után milyen távolságra generálódik azonos karakter) milyen hosszúságúak.
Fontos kiemelni, hogy ezeket a teszteket azóta többen, többféle módon használták inspirációként, hiszen egy-egy jó véletlenszám-generátor egy adott eljárás alapját is képezheti (szimulációs eljárások), így ezek minőségének biztosítása és vizsgálata alapvető fontosságú tud lenni. Számos ilyen jellegű teszt található például Knuth [Knuth, 1968] vagy Marsaglia [Marsaglia, 1995] munkáiban.